0

چرا Flutter فناوری ایده آلی است که استارتاپها می توانند برای توسعه برنامه انتخاب کنند

Flutter به عنوان یکی از پیشروترین فناوری های توسعه برنامه های موبایل ظهور کرده است که همچنان در طیف گسترده ای از پروژه ها در سراسر دنیا محبوب هستند. بسیاری از آنها Flutter را انقلابی می‌دانند و به راحتی برای ساخت آسان برنامه های چند پلتفرمی با تجربه کاربری بومی تعریف می کنند.

این پلتفرم با پشتیبانی از گوگل در حال حاضر حضور گسترده ای در ساخت برنامه های تلفن همراه با کیفیت بالا با سرعت بیشتری همراه با یک مزیت هزینه مجزا ایجاد کرده است. جای تعجب نیست که با ارائه پیشنهادها زیاد Flutter به یک راه حل ترجیحی برای شرکتهای نوپا در زمینه توسعه برنامه تبدیل شده است.

اجازه دهید برخی از مزایای اصلی را که Startup ها می توانند با استفاده از چارچوب Flutter بدست آورند ، توضیح دهیم.

Flutter برای ساخت MVP عالی است

mvp یکی از مهم‌ترین مفاهیم مطرح شده در حوزه‌ی کارآفرینی، MVP یا Minimum Viable Product است. این اصطلاح که معادل فارسی آن «حداقل محصول پذیرفتنی» است، به محصولی گفته می‌شود که دارای حداقل ویژگی‌های لازم و کافی برای عرضه به مشتری‌ها باشد و هدف از ارائه‌ی آن، مشاهده‌ی بازخورد مشتری‌ها نسبت به محصول است. این محصول یک نمونه‌ی ناقص از محصول نهایی نیست؛ بلکه یک محصول قابل فروش است که می‌تواند در آینده ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شود. این لغت در سال ۲۰۰۱ برای اولین بار توسط فرنک رابینسون ارائه شد و توسط استیو بلنک و اریک ریس همگانی شد.

Flutter از زمان راه‌اندازی آن در سال 2018 برای ساخت برنامه های با کارایی بالا در یک زمان سریع محبوب شد. این امر آن را به یک راه حل ایده آل برای توسعه یک برنامه MVP تبدیل کرده است. Flutter با مجموعه ای از ویژگی های پیشرفته ، چندین ویجت مفید ، رفع اشکال در جعبه و بسیاری موارد دیگر همراه است. بهترین چیز این است که این فناوری به عنوان یک منبع آزاد و رایگان ارائه می شود. همه اینها فلاتر را به یک راه حل ایده آل برای ساخت یک برنامه مینیمال MVP در یک زمان سریع و با بودجه محدود تبدیل کرده است.

روش های اصلی کمک Flutter به پروژه های MVP به شرح زیر است.

  • Flutter در حال حاضر به جامعه گسترده ای از توسعه دهندگان می بالد که می توانند در هر مسئله ای به شما کمک کنند.
  • با Flutter ، یک استارت آپ کوچک می تواند با بودجه ای ناچیز ، برنامه های عالی متقابل را با تجربه بومی بسازد.
  • روند توسعه ساده و اطمینان از سرعت بالاتر برای پروژه های مشاغل کوچک و MVP ایده آل است.
  • برنامه های Flutter رابط های کاربری زیبا و انعطاف پذیری ارائه می دهند که با گذشت زمان ، می توانند با ایجاد تغییرات و اضافات ، آنها را اصلاح کنند

توسعه Cross-Platform بدون فدا کردن تجربه بومی(Native Experience)

این احتمالاً بزرگترین نقطه فروش برای چارچوب Flutter است که امکان ایجاد برنامه های چند پلتفرمی را بدون از بین بردن تجربه کاربری بومی فراهم می کند. می توانید با Flutter برنامه هایی بسازید که همزمان در وب ، موبایل و دسک تاپ اجرا شوند.

می توانید برنامه های موبایلی بسازید که هم در Android و هم در iOS قابل اجرا باشند. اما در حالی که برنامه ای برای سیستم عامل های مختلف ایجاد می کنید ، این برنامه هرگز نتواند تجربه کاربری بومی سازگار با ویژگی های خاص سیستم عامل را ارائه دهد. به جای استخدام تیم های مختلف توسعه برای سیستم عامل های جداگانه ، یک شرکت نوپا می تواند برنامه ای با ظاهر و احساس بومی برای سیستم عامل های مختلف ایجاد کند.

چارچوبی مدرن جلوتر از react

React کتابخانه جاوا اسکریپت است که در سال های اخیر ، با ارائه یک تجربه بومی ، از محبوبیت بی نظیری به دلیل ویژگی های مدرن و قابلیت های بی نظیر خود در ساخت برنامه های غنی از ویژگی برای چندین سیستم عامل برخوردار بوده است. خوب ، Flutter با الهام گرفتن از React ساخته شده است و از این نظر از بسیاری جهات ، سهولت استفاده مشابه ، اما با  یادگیری کمتر ، سرعت سریع تر توسعه و مزایای هزینه را ارائه می دهد. Flutter همچنین می تواند برای کل پروژه برنامه یا بخشی از آن طبق نیاز مورد استفاده قرار گیرد

هزینه کمتر توسعه

منحنی یادگیری پایین و سازگاری با چندین سیستم عامل و دستگاه ، Flutter را به گزینه ای ایده آل برای پروژه های برنامه و استارت آپ های کم هزینه تبدیل کرده است. این چارچوب برای پیاده سازی و درک آن آسان تر است و دارای کل ویژگی  است که بدون ایجاد هزینه اضافی به توسعه سریعتر کمک می کند. قابلیت استفاده مجدد از اجزای سازنده و ویژگی های بومی آماده پلتفرم ، توسعه آسانتر ویژگی ها را برای سیستم های خاص سیستم عامل فراهم می کند. مجموعه ای از ابزارهای از پیش طراحی شده و م componentsلفه های آماده برای استفاده ، به توسعه دهندگان برنامه کمک می کند تا توسعه را با سهولت بی سابقه ای به پایان برسانند.

تست سریعتر و آسان تر

از آنجا که یک برنامه Flutter با یک کد واحد و به دنبال مجموعه خاصی از اقدامات ساخته می شود ، آزمایش برنامه آسان تر است و به زمان و تلاش کمتری نیاز دارد. هنگامی که از Flutter برای ایجاد دو برنامه مجزا برای دو سیستم عامل مختلف سیستم عامل استفاده می شود ، پایگاه های مختلف کد برای آزمایش در سیستم عامل های مختلف مورد نیاز نیست. این نه تنها به آزمایش نرم افزار کمک می کند بلکه به روزرسانی و تغییرات را نیز آسان می کند.

عملکرد بالا و کارآمد

سرانجام ، وقتی نوبت به خروجی پروژه می رسد ، برنامه های Flutter عملکردی عالی و کارایی مطلوب را برای هر پلت فرم و دستگاه مورد استفاده ارائه می دهند. جدا از روند کارآمد توسعه ، با توجه به سرعت بارگیری ، عملکرد و سهولت ناوبری ، Flutter خروجی لاغر ، کم رد پا و سبک وزن را ارائه می دهد.

با Flutter می توانید برنامه هایی بسازید که با API های ساخته شده با چارچوب های قوی مانند Vue یا React قابل رقابت باشند. با تشکر از ابزارک های سفارشی ، Flutter همچنین یک پلتفرم عالی بهینه‌سازی طراحی شده است.

نتیجه

Flutter با بسیاری از موارد ارائه شده بدون شک یک چارچوب توسعه برنامه پیش از زمان است تا روند توسعه شرکت های نوپا و پروژه های کم بودجه را آسان تر کند. Flutter اینجاست تا بماند و به عنوان یک راه حل توسعه آینده آماده برای پروژه های توسعه برنامه در سراسر دنیا رشد کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *