برنامه نویسی در شب

از جمله دلایلی که این افراد برای ترجیح خود دارند:

 

1-چیزی در کارشان دخالت نمیکند!

هیچ چیز  تنهایی شما را تخریب نمی کند. انجام آن در طول روز بدین معنی است که شما باید با وقفه هایی که در قالب افراد، تماس ها، متون و زندگی به طور کلی انجام می شود، مقابله کنید. اگر به عنوان یک کارمند کار می کنید، باید در جلسات شرکت کنید، درخواست های مدیران و مشتریان را انجام دهید، پروفایل ها و اعلان ها، وقفه های همکاران و اگر زمانی کم بعد از همه اینها باقی مانده باشد، شروع به برنامه نویسی در یک پروژه می کنید که ممکن است برای شما جالب باشد یا نباشد! اما در ساعات شب  هیچ کس به شما مزاحم نیست، هیچ اطلاعیه اجتماعی برای شما وجود ندارد و شما می توانید فقط در مورد پروژه هایی که می خواهید کد نویسی کنید.

2-آرامش کامل

باز هم، سر و صدای پس زمینه  بی پایان در اطراف شما مانند اتومبیل های عبور، صحبت کردن مردم به طور کامل در شب خاموش میشود. اگر این فضای مناسب برای کارکردن نیست، من نمی دانم که چه چیزی است. بعضی از شما ممکن است بگویند که ما می توانیم با استفاده از هدفون های لغو سر و صدا و به اشتراک گذاشتن خوشه های خود در گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود، روز با آرامشی  را داشته باشیم. اما به طور مداوم گوش دادن به موسیقی  در هدفون میتواند مانع از این شود که شنوایی شما در سلامت حفظ شود. در واقع توصیه می شود که به طور مداوم برای بیش از یک ساعت از هدفون استفاده نکنید و فاصله بین آنها را قطع کنید. فضای آرام در شب واقعا در کارهای ذهنی مانند برنامه نویسی بسیار بهتر است.

3-رنگ سیاه بهتر است

حتی در طول روز، بسیاری از توسعه دهندگان ترجیح می دهند  پرده ها را طراحی کنند و نور را با هر وسیله ممکن حفظ کنند.

4-خوراکی مختصر

یک برنامه نویس را بگیرید و یک آشپزخانه / یخچال به خوبی ذخیره کنید  و در اختیارش قرار دهید- و شما شادترین فرد روی زمین را می گیرید- بر خلاف شام-صبحانه-ناهار معمول،صبحانه بعد از ظهر، ناهار در  شب و میان وعده های نیمه شب قرار دارد!اما خوردن میان وعده های سالم حتی در شب به جای خوردن غذاهای سردردان و پیتزا ها ادامه دارد.

5-بهترین کارایی مغز در هنگام آخرین لحظات شب و یا صبح زود است

به نظر می رسد که در اواخر شب یا واقعا صبح زود، مغز به اندازه کافی خسته است که می تواند تنها بر روی یک کار تمرکز می کند، نه بر چندین. بنابراین، تصمیم می گیرد بر برنامه نویسی تمرکز کند و نه اخبار را مطالعه کند و یا برنامه های اجتماعی را بررسی کند. همچنین افکاری که در طول خواب اتفاق می افتند، بخشی از یک فرایند هستند که مغز رویدادهای روز قبل را با هم تلفیق می کند و درک جدیدی ایجاد می کند و  بهترین روش برای تماس با این فرآیند این است که صبح زود بیدار  بشوند در حالی که خواب آلود هستند. بهترین راه برای پیشرفت در  این راهاست که برای یک مشکل تا پایان روز کار کنید و سپس به طور مستقیم به خواب بروید. بدون مردم، بدون تلویزیون، بدون تعامل رسانه های اجتماعی. در صبح، در حالی که در تاریکی بیدار هستید، مشکلات دیروز ممکن است خود را با راه حل ها بیان کنند.

(دقت کنید که این کارایی مربوط به زمان نزدیک صبح هست و برای رسیدن به این زمان نیاز نیست حتما تمام شب بیدار بود!!)

6-ارتباط با انسان ها حداقل است

شاید شما دوست نداشته باشید با افراد زیادی در طول روز تعامل کنبد. نه تنها شما مجبور نیستید آنها را در طول شب ببینید - چون همه خواب هستند!!-، می توانید از آنها حتی در طول روز اجتناب کنید - زیرا شما خوابیده هستید!!-

7-در جریان بودن

  شروع به کار شما با تمرکز کامل بر روی مشکلاتتان و با پشت سر گذاشتن جهان اطرافتان است(زیرا چیزهایی که شما را به جهان اطراف مشغول میکندد وجود ندارد). مساله ای در ذهن شما از چند دقیقهقبل شروع به کار کرده ، و شما  ساعت ها وقت خود را صرف می کنید بدون آنکه متوجه گذر زمان باشید. عمل شما به معنای واقعی کلمه از مغز شما به  عمل منتقل می شود. 

 

کلام آخر

مهم نیست که چه موقع ترجیح میدهید کار کنید، همیشه توجه داشته باشید که توسعه دهندگان هم به اندازه کافی از خواب نیاز دارند . همیشه مطمئن شوید که ساعتهای کافی برای خواب دارید و برنامه خواب مناسب خود را دارید.

نظرات کاربران
برای ثبت نظر ابتدا باید وارد سایت شوید